Czy warto założyć konto z myślą o programie 500 plus?

Jeśli nie posiadamy jeszcze konta bankowego to z okazji programu 500 plus powinniśmy o nim pomyśleć. Banki oferują nam wiele możliwości wyboru jeśli chodzi o konto bankowe.

Mamy takie, które są darmowe, takie, które są płatne, takie, które zapewniają dodatkowe bonusy oraz konta oszczędnościowe oraz lokaty. Jeśli pobieracie świadczenie 500 plus to pewnie zastanawiacie się, czy warto zakładać konto tylko pod program. Odpowiadamy, że tak!

Jak założyć konto i jakie daje nam to możliwości? 

Konto pod program 500 plus zakłada się tak samo jak każde inne konto osobiste. Wystarczy wypełnić wniosek i trwać w oczekiwaniu na kuriera. Pytanie- dlaczego warto mieć osobne konto pod świadczenie 500 plus? 

Odpowiedź jest bardzo prosta- by łatwiej obserwować wydatkowanie środków. Gdy te środki są na osobnym koncie nie wydamy ich bez odpowiedniego przemyślenia celu. Dzięki temu zapewnimy z nich naszemu dziecku to co jest mu naprawdę potrzebne. Od nowych butów, poprzez korepetycje, a skończywszy na wspieranie pasji. 

To my wiemy, co w danym momencie jest najważniejsze dla naszego dziecka. Oczywiste jest to, że te potrzeby zmieniają się na każdym etapie rozwoju. Im nasze dziecko jest starsze, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o oszczędzaniu pieniędzy na ich przyszłość.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *